Gąbeczki do makijażu – która najlepsza?

gąbeczki do makijażu beautyblenderObecnie na rynku dostępne są gąbeczki o przeróżnych kolorach, kształtach, a nawet wielkościach. Ale która będzie dla nas odpowiednia? Dowiecie się dzisiaj na jakie cechy tego produktu należy zwrócić uwagę, abyśmy chętnie i często z niego korzystały. To jeszcze nie wszystko – przedstawię Wam również moich faworytów. Myślę, że nie będziecie zaskoczeni!

Jak używać gąbeczki do makijażu?

Czy wiecie jak używa się tych cudeniek?
Jeśli nie to jest to najwyższa pora, aby się tego dowiedzieć!

1. Na początku obficie zmocz gąbkę wodą. Po tej czynności powinna ona zwiększyć swój rozmiar.
2. Odciśnij ją z nadmiaru wody.
3. Powtórz tę czynność używając np. papierowego, jednorazowego ręcznika. Gąbeczka musi być jedynie lekko wilgotna.

Produkt, który ma być nałożony przy pomocy gąbeczki (np. podkład), na początku nanieś na rękę, a następnie nabierz gąbeczką i delikatnie rozprowadź na twarzy. Jeśli używasz korektora do zakrycia niedoskonałości lub cieni pod oczami, możesz nałożyć go bezpośrednio na wybrane partie i wtłoczyć go przy pomocy naszego niezwykłego aplikatora . Dzięki takiemu zastosowaniu będziesz cieszyć się z idealnego makijażu – bez smug!

gąbeczki do nakładania makijażu

Zastanawiałyście się kiedyś nad kształtami gąbeczek do makijażu? Są one dostępne np. w kształcie łezki lub stożka. Taka budowa umożliwia zarówno aplikację podkładu, jak i korektora. Większą powierzchnią nałożysz podkład na twarz, a mniejszą dotrzesz w miejsca trudniej dostępne, np. pod oczami oraz przy skrzydełkach nosa. Dostępne są  także inne gąbki w przeróżnych rozmiarach, tymi najmniejszymi jeszcze łatwiej dotrzeć w te mało przystępne miejsca.

Przegląd najpopularniejszych gąbeczek do makijażu!

1. Wiadomo, że królową wszystkich gąbeczek do makijażu jest… BeautyBlender!
Została wykonana z materiału, który nie wchłania dużo podkładu. Czy wiesz jak to rozpoznać? Struktura gąbki posiada dużo więcej dziur, jest bardziej popękana niż jej zamienniki. Jej cena jest dość wysoka (ok. 70zł.),  ale jest tego warta! Dzięki słabszej wchłanialności podkładu przez gąbeczkę, będziesz mogła dłużej się nim cieszyć. Dlatego zakup droższej gąbki oznacza dłuższy czas użytkowania ulubionego podkładu.

2. Również wysokiej jakości gąbkami są te z Real Techniques. Ich cena to 30 zł. W tej samej cenie dostępny jest również zestaw dwóch mini gąbeczek 🙂 Dzięki nim wykonasz piękny makijaż twarzy. Świetnie nakłada się nimi podkład i korektor. Są odpowiednio miękkie przez co równomiernie nakładają produkty.

Ciekawostka:
Najważniejszym aspektem, który musisz brać pod uwagę podczas zakupu zamiennika BeautyBlender’a jest jego odpowiednia miękkość. Jeśli gąbka jest twarda i ciężko się ją zgniata – lepiej odłóż ją z powrotem na półkę.

3. Następną pozycją będzie bardzo dobry zamiennik Beautyblender’a, czyli gąbki od Donegal.
Produkt dobrze wchłania wodę i idealnie aplikuje podkład na twarzy. Na pewno przypadnie Ci do gustu, dzięki swojej miękkiej strukturze i niskiej cenie. Sprawdzi się podczas wykonywania codziennego makijażu. Za gąbkę w kształcie łezki zapłacisz około 13 zł, a za zestaw dwóch mini gąbeczek około 11 zł 🙂

Gąbeczki do makijażu marki Donegal

4. W7 – brytyjska marka, która w swojej ofercie ma optymalnej jakości gąbeczki do makijażu. Ich cena to zaledwie 13/14 zł. Za ich pomocą równomiernie nałożysz podkład.  Gąbki dostępne są w kształcie łezki i stożka. Niestety jej wadą jest krótki żywot. Nie będziesz cieszyła się nią tak długo, jak w przypadku oryginalnej BeautyBlender. Natomiast na pewno sprawdzi się do wykonania makijażu twarzy 😉

Gąbeczki do makijażu marki W7

 

 

Jak czyścić gąbeczkę do makijażu?

Krok 1.
Zamocz je w zimnej lub letniej wodzie. Pamiętaj, aby nie była gorąca, ponieważ to niszczy strukturę materiału gąbki.
Krok 2.
Po zamoczeniu nałóż na nią niewielką ilość mydła albo odrobinę olejku. Gąbeczkę masuj palcami lekko wyciskając zabrudzenia, a na koniec spłucz zimną wodą.
Krok 3.
Pozostaw do całkowitego wyschnięcia, szpicem do góry.

Dla przypomnienia…

Przy kupnie gąbeczki do makijażu, nie zapomnijcie sprawdzić czy jest miękka.  Tylko wtedy macie pewność, że produkt się sprawdzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *