Opalanie i nie tylko, czyli bezpieczna, słoneczna przygoda.

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Długo czekamy na piękne, słoneczne dni oraz na to, kiedy będziemy mogli „złapać” trochę promieni słonecznych. Ale co zrobić, aby opalanie i przebywanie na dworze w upalny dzień nie skończyło się dla nas źle?

Długie przebywanie na słońcu i to bez odpowiedniej ochrony jest stanowczo wykluczone! Oto kilka prostych zasad, do których powinien się dostosować każdy plażowicz.

Krok 1.: Opalanie to jedna z form wakacyjnego relaksu, dlatego przed każdą ekspozycją na słońce zastosuj kremy, emulsje, czy też mleczka z odpowiednim  filtrem SPF. Zapewnią one ochronę skórze, nawilżą ją, zapobiegną nadmiernej utracie wody. Należy pamiętać, aby takie kosmetyki wielokrotnie nakładać podczas przebywania na słońcu. Często nie są one odporne na pot, czy też wytarcie się ręcznikiem.

Dotyczy to także produktów wodoodpornych:

Pamiętajcie również o Waszych Milusińskich – ich skóra jest szczególnie wrażliwa i narażona na poparzenia i podrażnienia słoneczne.

Krok 2.: Zadbaj o okrycie głowy! Czapki, kapelusze, chusty. One pomogą uniknąć udaru słonecznego!

Krok 3.: Zabezpiecz także wrażliwe miejsca! Takie jak np. usta, czy znamiona i pieprzyki.

Krok 4.: Zadbaj o oczy! Okulary z odpowiednim filtrem UV są mile widziane.

Krok 5.: Bardzo ważny! Unikaj słońca w godzinach, w których występuje największe promieniowanie! Jeśli „przedawkujesz” kąpiel słoneczną nawet najlepsze preparaty z filtrem UV nie będą w stanie Ci pomóc!

Krok 6.: Pij wodę! Nawadnianie organizmu w upalny, słoneczny dzień jest niezwykle istotne!

Krok 7.: Czyli pielęgnacja po opalaniu. Na tym etapie możesz zastosować specjalne balsamy chłodzące i kojące podrażnienia. Żel aloesowy, bądź produkty, które zawierają aloes w składzie, pomogą Twojej skórze się zregenerować.

A teraz krótka notka ku przestrodze!

Dbaj o siebie i skórę podczas opalania, to bardzo ważne! Promieniowanie UVA oraz UVB jest bardzo niebezpieczne! Nadmierne korzystanie z promieni słonecznych może prowadzić do poparzeń słonecznych – a to „najlżejszy” ze skutków nieodpowiedniej ochrony i zbyt długiego przebywania na słońcu. Pozostałymi są udar oraz czerniak, czyli nowotwór skóry.

Słońce może być naszym przyjacielem o ile rozsądnie będziemy korzystać z jego dobrodziejstwa. Wtedy zapewni nam piękną, złotą opaleniznę i doskonałe samopoczucie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *