Bezpieczne opalanie i nie tylko – wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Długo czekamy na piękne, słoneczne dni oraz na to, kiedy będziemy mogli „złapać” trochę promieni słonecznych. Ale co zrobić, aby opalanie i przebywanie na dworze w upalny dzień nie skończyło się dla nas źle?

bezpieczne opalanie w wakacyjne dni

Długie przebywanie na słońcu i to bez odpowiedniej ochrony jest stanowczo wykluczone! Oto kilka prostych zasad, do których powinien się dostosować każdy plażowicz.

Bezpieczne opalanie – używaj kosmetyków z filtrem!

Krok 1.: Opalanie to jedna z form wakacyjnego relaksu, dlatego przed każdą ekspozycją na słońce zastosuj kremy, emulsje, czy też mleczka z odpowiednim  filtrem SPF. Zapewnią one ochronę skórze, nawilżą ją, zapobiegną nadmiernej utracie wody. Należy pamiętać, aby takie kosmetyki wielokrotnie nakładać podczas przebywania na słońcu. Często nie są one odporne na pot, czy też wytarcie się ręcznikiem.

ziaja emulsja do opalania

Dotyczy to także produktów wodoodpornych:

mleczko w sprayu do opalania spf30

nawilżające mleczko do opalania piz buin

Pamiętajcie również o Waszych Milusińskich – ich skóra jest szczególnie wrażliwa i narażona na poparzenia i podrażnienia słoneczne.

Emulsja do opalania dla dzieci ziajka spf30

Krok 2.: Zadbaj o okrycie głowy! Czapki, kapelusze, chusty. One pomogą uniknąć udaru słonecznego!

Krok 3.: Zabezpiecz także wrażliwe miejsca! Takie jak np. usta, czy znamiona i pieprzyki.

preparat na usta i znamiona do opalania

Krok 4.: Zadbaj o oczy! Okulary z odpowiednim filtrem UV są mile widziane.

Krok 5.: Bardzo ważny! Unikaj słońca w godzinach, w których występuje największe promieniowanie! Jeśli „przedawkujesz” kąpiel słoneczną nawet najlepsze preparaty z filtrem UV nie będą w stanie Ci pomóc!

Krok 6.: Pij wodę! Nawadnianie organizmu w upalny, słoneczny dzień jest niezwykle istotne!

Krok 7.: Czyli pielęgnacja po opalaniu. Na tym etapie możesz zastosować specjalne balsamy chłodzące i kojące podrażnienia. Żel aloesowy, bądź produkty, które zawierają aloes w składzie, pomogą Twojej skórze się zregenerować.

preparat po opalaniu piz buin

żel łagodzący po opalaniu ziaja

A teraz krótka notka ku przestrodze!

Dbaj o siebie i skórę podczas opalania, to bardzo ważne! Promieniowanie UVA oraz UVB jest bardzo niebezpieczne! Nadmierne korzystanie z promieni słonecznych może prowadzić do poparzeń słonecznych – a to „najlżejszy” ze skutków nieodpowiedniej ochrony i zbyt długiego przebywania na słońcu. Pozostałymi są udar oraz czerniak, czyli nowotwór skóry.

Słońce może być naszym przyjacielem o ile rozsądnie będziemy korzystać z jego dobrodziejstwa. Wtedy zapewni nam piękną, złotą opaleniznę i doskonałe samopoczucie!

Korzystaj z kosmetyków w trakcie i po opalaniu i rób to bezpiecznie!

3 odpowiedzi do “Bezpieczne opalanie i nie tylko – wszystko co musisz wiedzieć”

  1. ziajka jest ok, używałam kiedyś, teraz muszę mieć na przebarwienia lepszy krem. aktualnie testuję floslek sun care, jak na taki kosmetyk całkiem dobrą cenę ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *